FOLIE

PE a BOPP folie jsou z důvodu variability použití, nízké hmotnosti, nízké ceny a snadnou a propracovanou možností recyklace jedním z nejobvyklejších a nejčastěji využívaných obalových prostředků. Na folie se snadno tiskne a dobře se zpracovávají přímo na balících linkách nebo na linkách na výrobu sáčků, pytlů, tašek a další konfekce.

POTRAVINÁŘSKÉ FOLIE

Potravinářské LDPE folie a hadice se používají pro balení potravin. Jsou vhodné pro balení obilných produktů, soli, cukru, zelí a mrazírenského zboží (zelenina, polévky atd.) apod.. Vyrábějí se transparentní nebo barevné (převážně bílé). Hadici lze jednostranně oříznout (vznikne polohadice).

Šíře: Síla: Materiál: Balení:
40 -1800 mm 0,025 - 0,200 mm
(v závislosti na šíři)
LDPE nebo případné kombinace a zakázkové receptury Papírové vinuté dutinky o vnitřním průměru 76 mm.

MLÉKÁRENSKÉ FOLIE A HADICE

Potravinářské LDPE folie a hadice, používají se pro balení mléka a obdobných mlékárenských produktů (smetana, šlehačka apod.). Vyrábějí se transparentní nebo barevné (převážně bílé nebo černo-bílé).

Šíře: Síla: Materiál: Balení:
700 - 1800 mm 0,04 - 0,200 mm LDPE nebo případné kombinace a zakázkové receptury Papírové vinuté dutinky o vnitřním průměru 76 mm.

POTRAVINÁŘSKÉ BOPP FOLIE

Potravinářské BOPP folie se používají převážně pro balení potravin. Jsou vhodné např. pro balení obilných produktů, sušených plodů, slaných tyčinek, chipsů, zmrzlin apod. Jsou dodávány převážně transparentní, bílé (tzv. perleti) nebo metalízy. V případě požadavku lze dodat jako dvouvrstvé laminované folie v kombinaci se stejným nebo jiným typem folie.

Šíře: Síla: Materiál: Balení:
do 600 mm 0,02 - 0,05 mm BOPP folie, čirá, s perleťovým efektem nebo metalizovaná Papírové vinuté dutinky o vnitřním průměru 76 mm.

TECHNICKÉ FOLIE A HADICE VČETNĚ SMRŠŤOVACÍCH

Technické LDPE folie a hadice jsou určeny pro stavebnictví, zemědělství apod., smršťovací pak pro fixování a balení spotřebitelských výrobků. Vyrábějí se na transparentní nebo barevné dle potřeb zákazníka (zemní uložení plynového nebo telefonního vedení, bezpečnostní vymezení rizikových prostorů apod.). Je možné zapracovat různé stabilizátory (např. UV stabilizace, UV absorber nebo a antistatická úprava). Hadici lze jednostranně oříznout (vznikne polohadice).

Šíře: Síla: Materiál: Balení:
40 -1800 mm 0,04 - 0,15 mm LDPE nebo případné kombinace a zakázkové receptury Papírové vinuté dutinky o vnitřním průměru 76 mm.

VÝSTRAŽNÉ PÁSKY

Výstražné pásky jsou určené k ohraničení a vymezení různých požadovaných prostor. Standardně bílá páska s červenými pruhy se zvýšenou UV odolností. Lze doplnit firemním reklamním nebo jiným potiskem.

Šíře: Síla: Materiál: Balení:
80 mm 0,040 mm PE folie bílá s červenými pruhy Návin 500 bm , papírové vinuté dutinky o vnitřním průměru 76 mm.

POTISK

Zaměřujeme se také na maloobjemové tisky.

K většině nabízených folií realizujeme potisk dle individuálních potřeb zákazníků. Nejjednodušší forma tisku je gumotisk 1 barvy přímo při extruzi folie. Používá se pro tisk právně předepsaných recyklačních znaků a typu plastu. Je též vhodný pro potisk nekonečných textů u nenáročných obalů.

Další, méně náročná možnost potisku, je flexografický tisk až 4 barev, zpravidla pérovky. Používá se u tisku firemního loga často ve spojení s následnou výrobou reklamních tašek. Náročnější tisky zhotovujeme flexografickým tiskem až 6 barevna technologii s centrálním tiskovým válcem, max. šíře 600 mm. Tento se používá při tisku rastrem a doplňkovými barvami na většinu folií. Zásadně používáme kvalitní vstupní materiály a tiskové barvy, včetně alternativních barev se zvýšenou světlostálostí. Jako doplněk nabízíme možnost dodání potištěných a následně laminovaných folií v různých kombinacích. Grafickou předlohu a následnou tiskovou přípravu řešíme s každým zákazníkem individuálně dle jeho požadavků.© 2023, Směr, výrobní družstvo – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑